Хамес Родригес носи победа на Колумбия (видео)

Резервата на Реал Мадрид Хамес Родригес донесе победата на Колумбия над Боливия с 1:0 в мача от 13-ия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка. Успехът дойде трудно, като резултатът 0:0 се задържа до 83-ата минута.

Тогава реферът отсъди дузпа, след като играч на Колумбия беше повален в наказателното поле. Родригес изпълни колебливо дузпата, като вратарят отрази първоначалния му удар, но при добавката капитанът на Колумбия успя да я вкара в мрежата. С победата Колумбия събра 21 точки и се изкачи временно на третата позиция. Боливия има 7 точки и върви на девето място от 10 отбора.

В друг мач от квалификациите Парагвай сломи Еквадор с 2:1 в Асунсион. Бруно Валдес изведе домакините напрев в 12-ата минута. Жуниор Алонсо удвои аванса на Парагвай в 65-ата, но само пет минути след това Филипе Кайседо намали от дузпа. До края обаче гостите не успяха да постигнат друго и така Парагвай събра 18 точки, но остана седми. С 20 Еквадор върви четвърти.