СуперПипо полудя в свой стил (видео)

Легендарният нападател на Милан и "Скуадра адзура" Филипо Индзаги, който беше прословут с изразяването на радост след всяко от попаденията си, не се e променил и като треньор. Наставникът на Венеция изгради състав, който се бори за влизане в Серия "Б". В мача от 30-ия кръг на Лега Про - група В, третото ниво на италианския футбол, напомни за себе си, когато вкарваше важни попадения и обезумяваше от радост.

Това се случи в 94-ата минута, когато Фалцерано от неговия тим вкара победното попадение за 2:1 в гостуването на Басано. Двубоят бе регионално дерби, а "оранжево-зелените" имаха възможност да дръпнат с осем точки пред втория, и десет пред "дуковете", които се издъниха в последните три кръга.

Венеция излезе напред в резултата още в 8-ата минута с гол на защитника Марко Модоло, но негов автогол в 86-ата минута попари Пипо Индзаги и гостуващия тим. Лидерът все пак стигна до победен гол с удар от границата на наказателното поле, а СуперПипо и всички от Венеция буквално полудяха на терена.

Успехът бе седми поред за първенство на тима, който вече има актив от 67 точки. Така отборът е с осем точки преднина пред Падова осем кръга преди края, като повече от всякога вярва, че може да се завърне в Серия "Б" с директна промоция. Само първият от групата влиза директно във втория ешелон на Италия.