Ето победителите на Международния турнир по спортни танци - Монтана Open 2017

Танцови двойки от Румъния, Молдова, Белорус и Унгария триумфираха в Международния турнир по спортни танци “Монтана Open’2017”. Александру Ватафу – Деа Флориана Цуйка от Румъния спечелиха приза при малките състезатели в категория “Стандартни танци”. Като най-добри при младежите в нея се откроиха Матвей Минкевич – Юлия Мацута от Беларус. Шампионите в изисканите стандартни танци при децата – Александру и Деа Флориана, се наложиха като победители и в темпераментните латино танци. Молдовската двойка Еуген Головатич – Виктория Статулат грабнаха златните медали при юношите заради отличните изпълнения на самба, ча-ча-ча, джайф, румба и пассо добле. Купата в категория латина-състезатели над 19 год. отпътува за Унгария благодарение на танцовия тандем Сома Хорват – Регина Хайнал.

Българските фаворити за челната класация Дейвид Йовчев и Елена Севастиянова заеха трета позиция. Шампионите бяха определени според правилата на Международната федерация по спортни танци (IFDS) от съдийска бригада, включваща лицензирани съдии от 12 държави. Над 346 състезатели от 138 отбора, треньори и придружаващи лица от 12 страни се конкурираха на International Dance CUP на ХІІ Международен турнир по спортни танци.