Трети мач решава промоцията за Суперлигата

Трети мач ще реши кой отбор ще спечели промоция за волейболната Суперлига през следващия сезон и кой ще трябва да играе плейаут. Това стана факт, след като Доростол (Силистра) надделя изключително трудно и драматично у дома над Хебър (Пазарджик) с 3:2 (25:20, 25:20, 19:25, 23:25, 15:13) в мач №2 от финалния плейоф на Висшата лига, игран тази вечер в езиковата гимназия "Пейо Яворов" в Силистра.

По този начин резултатът в плейофната серия бе изравнен на 1-1 победи. Играе се до 2 победи от 3 мача. Третата решаваща среща между двата тима е в събота (25 март) от 18,00 часа в зала "Васил Левски" в Пазарджик. Победителят ще спечели промоция за елита през следващия сезон, докато загубилият ще играе плейаут срещу Арда (Кърджали).

Воденият от Димитър Миланов тим на Доростол започна по-добре и успя да поведе с 2:0 след убедителното 25:20 и 25:20, а в третата част направи хубава преднина. И когато домакините предвкусваха успеха с 3:0, гостите от Хебър се разиграха и след ключови изпълнения на Станислав Петков, включително 2 аса, тимът от Пазарджик успя да намали изоставането си на 1:2 след 25:19.

Сценарият в четвъртия гейм доведе до преднина от 18:11 за Хебър, но домакините от Доростол съвсем не се бяха отказали и успяха да изравнят до 21:21. В края, обаче, Хебър успя да се наложи след 25:23 и да вкара мача в тайбрек. В решителния пети гейм Доростол започна по-добре и подкрепяни от своите верни фенове волейболистите дръпнаха с 8:4. Аванс, който им позволи да запишат победа и да нанесат първа загуба на Хебър през този сезон във Висшата лига.