Як бой, три червени картона и победа за Марек в Сапарева баня

Отборът на Марек  (Дупница) спечели с 2:1 като гост на Германея  местното дерби и засили отбора от Сапарева баня към аматьорските групи. Срещата бе от 22-ия кръг на Югозадната трета лига и ще се запомни с невиждания бой през втората част.

На няколко пъти на терена влиза и полиция да успокоява страстите. При втория случай на терена в 60-ата минута двата отбора се млатиха повече от 5 минути, но главният съдия Иван Иванов вдигна червен картон само на Росен Йорданов от Марек, но не и на Димитър Чечев. Той е играл за Германея и провокира бившите си съотборници. На терена в мелето участваха и треньори, резерви и...дори и публика. Преди това червени картони получиха Аргиров от домакините в 22-ата минута и Димитър Владимиров от Марек малко преди края на първото полувреме.

Така  в крайна сметка дупничани завършиха срещата с девет футболисти, а домакините с 10.
Тимът на Германея поведе в резултата с гол на Петър Янкулски в 50-тата, но Марек намери сили за обрат, макар вече да бе получил 2 червени картона. В 75-ата минута Николай Николов изравни от пряк свободен удар, а в 80-ата минута Робертин Атанасов вкара дежурното си попадение за 1:2 с красив прехвърлящ удар.

Дежурен делегат на срещата бе секретарят на АФЛ Александър Шатровски .

Марек вече има 35 точки, като заема седмо място, докато домакините останаха с 19 точки на 13-то място. Поражението за Германея бе четвърто поред в първенството.