Берлин РВ напред в ШЛ след зрелищен обрат и "златен" гейм (видео)

Германският волейболен отбор Берлин Рисайклинг Волейс (Берлин) се класира напред в плейофите на Шампионската лига. Германският тим направи зрещилен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (21:25, 18:25, 25:13, 25:14, 16:14) у дома срещу турския Истанбул ББ (Истанбул) в мач-реванш от Плейофи 12 на най-престижния европейски клубен турнир, игран снощи пред над 4200 зрители в зала "Макс Шмелинг Хале" в Берлин.

Така след като загубиха като гости с 2:3, момчетата на италианския треньор Роберто Серниоти стигнаха до т.нар. "златен" гейм. В него Берлин РВ отново показаха характер и го спечели с 15:11, с което се класираха за Плейофи 6 на ШЛ. Победата на германците бе определена от мнозина за обратът на сезона във волейбола. В Плейофи 6 Берлин РВ ще срещне руския гранд Динамо (Москва), който елиминира другия турски тим - Аркас (Измир), след две победи с по 3:0 гейма. Мачовете ще бъдат в началото на април.

За тима на Берлин РВ опитният Роберт Кром (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) и австралийският национал Пол Керъл (2 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака), който влезе като резерва, реализираха 20 и 19 точки за победата. За гостите от Истанбул ББ единствено френският национал Антонен Рузие игра на познатото си ниво и завърши с 23 точки (3 блока и 38% ефективност в атака).

БЕРЛИН РИСАЙКЛИНГ ВОЛЕЙС (БЕРЛИН, ГЕРМАНИЯ) - ИСТАНБУЛ ББ (ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЯ) 3:2 (21:25, 18:25, 25:13, 25:14, 16:14); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 15:11
БЕРЛИН РВ: Цимафей Жуковски 2, Вутер Тер Маат 2, Роберт Кром 20, Рубен Шот 10, Александър Околич 17, Грейъм Виграс 10 - Люк Пери-либеро (Пол Керъл 19, Себастиян Кюнер, Стивън Маршъл)
Старши-треньор: Роберто Серниоти
ИСТАНБУЛ ББ: Чанер Пекшен 2, Антонен Рузие 23, Никола Марешал 10, Томислав Чошкович 15, Марко Матич 5, Йозкан Хайърлъ 16 - Бурак Мерт-либеро (Сергей Антанович, Уилям Прайс, Никола Льо Гьоф 1, Кадир Чин, Ердем Сонат-либеро)
Старши-треньор: Хакан Йозкан.

Забележка: Статистиката не влючва "златния" гейм.