Пирин ГД с нова несполука у дома

Отборът на Пирин Гоце Делчев продължава да бъде без победа тази пролет. Неврокопчани завършиха 2:2 у дома с Рилски спортист и спечелиха първа точка на своя стадион тази пролет. Те обаче нямат победа вече в 6 поредни срещи. За домакините добре играха и Живко Грозданов, и Ани Петков, и Мариян Ловков, но ясно си пролича липсата на реализатор.

Пирин започна по-добре мача, натисна своя съперник, но бе попарен в 31-та минута. Тогава при опит за центриране Виктор Младенов изненада вратаря Костадин Янев и откри резултата. Домакините изравниха в 49-тата минута, когато Мариян Ловков свали добре една топка и Леон Илиев се разписа.

След час игра обаче неостаряващият Васил Киров от фаул изведе отново напред Рилецо. Бившият футболист на Марек, Славия, Литекс и Локомотив Мездра е на 41 години, но продължава да играе силно и да бележи важни голове за отбора си. До края на мача натискът на домакините се увеличи, но Грозданов удари две греди, преди да донесе точката на своя отбор в добавеното време. Преди това Росен Йорданов удари греда и за гостите от Самоков.