Пирин Рз продължава силната си пролетна серия

Отборът на Пирин Разлог победи с 2:0 Велбъжд Кюстендил в среща от 22-ия кръг на Югозападната трета лига. По този начи възпитаниците на треньора Христо Джоджов записаха 6-ти пореден мач без загуба и се отдалечиха от опасната зона. Победата бе и трета поред за момчетата от Разлог. Домакините започнаха много силно мача и още в първите 10 минути пропуснаха две чисти положения. Най-напред директно от ъглов удар Цветан Варсанов изпрати топката остро в близкия ъгъл и вратарят Каменов я изби в напречната греда.

След това пък Димитър Стоев от 3-4 метра не успя да насочи топката в опразнената врата след центриране отдясно. Гостите лека полека се окопитиха и след половин час игра Вълов изскочи сам срещу вратаря Палаханов, който го изпревари и буквално измъкна топката от краката му.

В 37-та минута Варсанов откри резултата след страхотен удар от около 20 метра. Минута по-късно главния съдия Красимир Атанасов стана за смях след като вместо очевидна дузпа, вдигна жълт картон за симулация на Христо Петров. В 48-та минута той все пак отсъди дузпа за домакините и от бялата точка потърпевшият Христо Петров оформи крайното 2:0.