Берое с важна крачка към финала в Балканската лига

Отборът на Берое (Стара Загора) направи важна крачка към класиране на финал в Балканската лига през сеозн 2016/17, след като тази вечер възпитаниците на Любомир Минчев се наложиха при визитата си в Черна гора на КК Теодо със 78:69 (14:20; 26:14; 22:16; 16:19) в първия полуфинален сблъсък между двата тима.

Брандис Рос вкара 22 точки за „зелените“, Тихомир Желев и Пламен Алексиев добавиха по 12 точки, а Тенчо Тенчев и Омари Гудул завършиха с по 11 точки.

Милош Попович вкара 20 точки за домакините, а Радомир Мароевич отбеляза 14 точки.

Двубоят не започна по най-добрия начин за баскетболистите на Берое, които допуснаха много грешки и в двете фази на играта и малко преди средата на първата част българите изоставаха с 4:11. Любо Минчев взе прекъсване в опит да вдигне възпитаниците си, но наставленията му не донесоха търсения ефект и след 10 минути разликата бе шест точки в полза на КК Теодо 14:20,

Втората четвърт започна далеч по-добре за старозагорци след тройка на Тенчев със сирената за край на времето за атака, а след няколко минути на грешки и под двата коша, Рос и Желев също се разписаха от тройката и Берое поведе за първи път в мача – 25:24 при малко повече от пет минути до почивката. Желев наниза още три тройки в следващите две минути за 34:29, като до края „зелените“ показаха по-висока концентрация и заслужено след 20 минути игра Берое бе напред с 40:34.

Преднината на българите стана двуцифрена – 45:34 след само две минути игра от второто полувреме след точни стрелби на Гудул и Рос, докато домакините така и не успяваха да се включат в мача и треньорът им Кадия се принуди да вземе прекъсване. След подновяването на играта Берое увеличи аванса си до 15 точки – 53:38, като оттук до края на частта, въпреки, че на няколко пъти сбъркаха, момчетата на Любо Минчев успяха да запазят разликата в своя полза преди началото на последната част - 62:50.

В началото на заключителните десет минути играта вървеше сравнително равностойно и разликата в полза на Берое вървеше между 12 и 14 точки, което напълно устройваше гостите от България. 1:17 минути преди края КК Теодо успя да свали изоставането си до 9 точки – 67:76, но това бе всичко по-интересно, като последния съдийски сигнал прозвуча при тази разлика - 78:69 в полза на старозагорци.

КК Теодо – Берое 69:78 (20:14; 14:26; 16:22; 19:16)

КК Теодо: Джуришич 7, Кушовац 6, Станоевич 10, Попович 20, Мароевич 14 (Дамянович 2, Вучирович 10, Анджелич, Кнежевич, Бакич)

Берое: Рос 22, Николов 2, Тодоров, Желев 12, Джоунс 6 (Алексиев 12, Тенчев 11, Тешия 2, Гудул 11)