Димитър Маринков: Младостта ще ни бъде от полза (видео)

Димитър Маринков е един от основните състезатели на Добруджа 07 (Добрич), като във втория мач от четвъртфиналните плейофи срещу Левски София в зала "Универсиада" отбеляза 11 точки (1 ас, 56 % в нападение), като изпълни и най-много сервиси (17).

След края на мача нападателят говори в специално интервю за BGvolleyball.com

Очаквахте ли толкова категоричен успех срещу Левски във втория мач?

Със сигурност не съм очаквал толкова категорична победа. Мислех, че Левски ще се хвърлят малко повече, но както видяхте, имаха доста проблеми. Основните им диагонал и четворка са контузени и може би това повлия сериозно на резултата.

В първите два гейма именно твоя сервис помогна на Добруджа 07 да направи аванс в резултата. Това ли бе ключът към успеха?

Със сигурност е било от плюс за резултата, но искам да поздравя целия ни отбор. Абсолютно всички момчета показаха страхотна игра. Така се играе на плейоф, така се играе, когато искаш да защитиш титлата си.

На полуфинал срещате Монтана в повторение от миналогодишните финали...

Да, наистина ми е омръзнало да ги виждам (смее се), но ще трябва пак да поиграем. От тук насетне няма да е леко. Предстоят ни две тежки гостувания в Монтана и отиваме за поне една победа. Ще дадем всичко от себе си. Те са по-опитният отбор, но се надявам на нас да ни помогне младостта.

В полуфиналите ще се играе до три победи от пет мача. Какво се променя?

Променя се това, че програмата става доста тежка. И точно заради това споменах, че се надявам младостта да ни помогне. Младостта ще ни бъде от полза от гледна точка на физиката и на издръжливостта. Надявам се да бъдем по-подготвеният отбор и това да даде лек превес в наша полза.

На 100 % ли се намираш и всички контузии и лоши моменти зад гърба ли са?

Почти на 100 % съм, чувствам се наистина по-добре. Радвам се, че победихме във втория мач срещу Левски и така ще имам 2-3 дни да поработя върху физическото ми състояние. След което се хвърляме за битка срещу Монтана.

Полуфиналите ще наблюдава на живо и селекционерът Пламен Константинов. Минава ли мисъл за националния тим?

Много е хубаво, че Пламен Константинов ще наблюдава мачовете, защото всички момчета ще бъдат мотивирани да покажат дали са израстнали. При всички положения, това е допълнителен стимул.