Джеймс Хардън вкара 2,4 секунди преди края за драматична победа на Хюстън

Звездата на Хюстън Джеймс Хардън вкара решителен кош 2,4 секунди преди края и донесе победата със 125:124 над гостуващия Денвър в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.
Хардън завърши с 39 точки и 11 асистенции, като остана само на три борби от 20-ия си "трипъл-дабъл" за сезона. Гари Харис завърши с 28 точки за гостите, а Никола Йокич добави 22 точки, 13 борби и 8 асистенции.

Лидерът в лигата Голдън Стейт спечели убедително срещу Оклахома Сити като гост със 111:95. Вицешампионите предрешиха мача още през първото полувреме, като на почивката се оттеглихфа с аванс от 20 точки при 59:39. Клей Томпсън завърши с 34 точки и 6 борби, а Стеф Къри допринесе с 23 точки и 6 асистенции за четвъртия пореден успех на тима. Виктор Оладипо беше най-резултатен за домакините със 17 точки, а резервата Енес Кантер завърши с 15 точки и 10 борби. Голдън Стейт вече си осигури титлата в Тихоокеанската дивизия, а с това и място в плейофите.

Айзея Томас се завърна на полето след два пропускани мача заради болки в коляното и вкара 25 точки за успеха на Бостън над Вашингтон със 110:102. Ейвъри Брадли добави 20 точки и 9 борби за домакините. Брадли Бийл беше най-резултатен за столичани с 19 точки.

Блейк Грифин наниза 30 точки, а Лос Анджелис Клипърс надделя над гостуващия Ню Йорк със 114:105. Крис Пол се отличи с 13 точки и 13 асистенции, а ДеАндре Джордън завърши с 14 точки и 10 борби за победителите. Кристапс Порзингис регистрира 18 точки и 11 борби за гостите.

Орландо навакса 17 точки дефицит през второто полувреме и постигна драматичен успех над гостуващия Филаделфия със 112:109 след продължение. Резервата Джъстин Андерсън изравни от наказателната линия за 98:98 с единствената си точка в мача 20,7 точки преди края, след което домакините не успяха да организират атака. В допълнителното време равенството се запази до 104:104, а в последните 46 секунди Орландо взе пак изтръгна победата. Никола Вучевич беше най-добър за домакините с 26 точки и 13 борби. Ришон Холмс се отличи с 24 точки и 14 борби за гостите.