Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Созопол се отпуши и нанесе нова загуба на Банско

Отборът на Банско загуби с 0:2 у дома от Созопол в среща от 21-ия кръг на Втора лига. С тази загуба отборът от планинският курорт намали до минимум шансовете си за оцеляване и почти сигурно ще изпадне при аматьорите. Победата на гостите пък им запазва сериозни шансове за местата, които дават право на бараж за първа лига.

Головете за победата на Созопол вкараха Кристиян Тафраджийски в 36-та минута, като прехвърли вратаря Юсев и Мустафа Мустафа от дузпа в 55-тата минута.

Като цяло в мача имаше много борба, много нарушения и малко футбол. Гостите от Созопол пресираха домакините в тяхната половина и чакаха своите шансове. На Банско не помогна и фактът, че започнаха в атака с новите попълнения Владислав Златинов и Калоян Бонев. Реферът Георги Давидов  подмина куп нарушения за домакините, а накрая вдигна и жълти картони за протест на Иван Топузов и Георги Фикийн.

С този успех Созопол прекъсна серията си от три мача без победа, като с актив от 36 точки е на четвърто място.

Поражението е номер 12 за домакините, които останаха на 15-то място с 15 точки.