Грешна стъпка за лидера във Втора лига (видео)

Отборът на Етър (Велико Търново) направи грешна стъпка срещу ОФК Поморие. "Виолетовите" загубиха с 0:2 от играчите на Малин Орачев. Първото попадениe в срещата реализира Христо Лемперов от дузпа в последните секунди на първата част. Крайният резултат оформи Милен Танев в 84-ата минута на мача от 21-ия кръг на Втора професионална лига.

Футболистите на Станислав Генчев вече са само с две точки аванс пред Септември (София). В битката за първото място са и играчите на Костадин Ангелов, които са само на три пункта от първата позиция във второто ниво на българския футбол.

Първата интересна ситуация дойде още във 2-ата минута, когато Йордан Апостолов даде добър диагонален пас към Иван Стоянов, който веднага намери в наказателното поле Стефан Неделчев, но младият нападател стреля право в ръцете на Димитър Тодоров.

В 31-ата минута домакините от Поморие бяха много близо до първия гол в срещата. Живко Хаджиев засече с глава центриране от пряк свободен удар, но кълбото мина на сантиметри от целта. В 38-ата минута Чавдар Ивайлов изведе опитния Иван Стоянов очи в очи с вратаря, но атакуващият футболист не успя да преодолее стража на Поморие.

В последните секунди на първата част капитанът на домакините Христо Лемперов заби първото попадение в мрежата на Кирил Акалски. Опитният футболист реализира от дузпа, отсъдена за игра с ръка на халфа на гостите Митко Плахов.

Второто полувреме започна много равностойно. Отборът на Етър бе малко по-активният тим, но нападателите на "виолетовите" не успяха да създадат чисто голово положение. В 68-ата минута Чавдар Ивайлов стреля много добре от пряк свободен удар, но стражът на Поморие се намеси великолепно и успя да запази аванса на тима от един гол.

В 84-ата минута халфът Милен Танев направи резултата 2:0. Той засече центриране от резервата Иван Колев. Това е първи гол за полузащитника през този сезон във второто ниво на българския футбол.

Стартови състави:

ОФК Поморие: 12. Димитър Тодоров, 9. Ахмед Адемов, 21. Бекир Расим, 11. Деян Лозев, 19. Живко Хаджиев, 15. Илиян Шерданов, 27. Милен Танев, 13. Мирослав Коев, 25. Слави Шопов, 23. Станислав Жеков, 22. Христо Лемперов
Ст. треньор: Малин Орачев

Етър: 12. Кирил Акалски, 3. Георги Кременлиев, 5. Михаил Минков, 14. Иван Скерлев, 22. Димо Атанасов, 88. Йордан Апостолов, 73. Иван Стоянов. 25. Митко Плахов, 10. Цветомир Тодоров, 17. Чавдар Ивайлов, 11. Стефан Неделчев
Ст. треньор: Станислав Генчев

Стадион: "Градски стадион"
Главен съдия: Николай Колев
Асистенти: Дениз Соколов, Юлиян Тодоров, Иван Пенчев