Панатинайкос измъкна дербито с Олимпиакос, но все още на шест точки от върха

Панатинайкос нанесе четвърта загуба в последните пет мача на шампиона Олимпиакос, след като го победи с 1:0 в дербито на 25-ия кръг на гръцката Суперлига. Въпреки поражението обаче Олимпиакос остава начело в класирането с 6 точки преднина, след като и преследвачите им от Паниониос претърпяха поражение. Маркус Берг вкара единствения гол за Детелините в 15-ата минута след добавка. Вратарят на Олимпиакос Стефанос Капино отрази удара на Виктор Клонаридис, а отскочилата топка отиде у шведа, който с мощно воле я прати в мрежата.

Малко по-рано ПАОК победи с 1:0 Паниониос с гол на Димитрис Пелкас в 90-ата минута. От радост той отиде да прави неприлични жестове на пейката на гостите, а съдията незабавно му показа пътя към тунела. Паниониос също остана с десет души, но 12 минути по-рано, когато Евангелос Иконому беше отстранен с два жълти картона.

При това положение Олимпиакос има 54 точки на върха, Паниониос остана с 48, а ПАОК събра 46. Панатинайкос е на 4-о място с 45. АЕК измести Ксанти от последната 5-а позиция в плейофа за място в Шампионската лига, след като се наложи с 1:0 при гостуването на Атромитос. Петрос Мандалос в 57-ата минута реализира единственото попадение на стадиона в Перистери. Жълто-черните имат 43 точки.