Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Втори вратар вкара на Левски

Лудогорец победи с класическото 3:0 Левски в последния мач от 19-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Срещата се игра в комплекса "Гнездо на орли" в Разград, а със спечелените 3 точки домакините изместиха Септември от първото място в класирането.

Лудогорец доминираше през цялото време и само добрите изяви на вратаря на Левски не позволиха резултатът да бъде още по-голям.

Стражът на "сините" спаси удари в началото на Стефан Методиев и Доминик Янков.

В 19-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините за нарушение. Вратарят Дамян Дамянов

(на снимката вдясно)

бе точен за 1:0.

5 минути по-късно Кристиян Кънчев покачи на 2:0.Малко преди края на първото полувреме Станислав Вълчев от непосредствена близост пропусна да се разпише.

През второто полувреме картината на терена не се промени. Удар на Кънчев бе отразен от вратаря на Левски. В 57-ата минута Станислав Вълчев оформи крайния резултат.
Лудогорец е първи с 49 точки, с две повече от тима на Септември, който е с мач по-малко.Левски е на десето място с 25 точки.