Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Кариана измести Литекс от върха

Кариана (Ерден) се възползва от почивката на ловешкия Литекс и отново се изкачи на първата позиция в Северозападната Трета лига. Стори го след разгром – 6:0, в Берковица срещу местния Ком в среща от 18-ия кръг на първенството. Това бе най-малкото, с което се отърваха домакините.

Не бяха изминали и началните десет минути, а резултатът вече бе 2:0. В 7-ата минута Борислав Боянов бе точен от дузпа. Секунди по късно Николай Николов удвои аванса на гостите. До края на полувремето домакините отправиха единствения си удар в мача към противниковата врата. Веднага след почивката резултатът стана класически, след като Ивайло Андреев си вкара автогол. В средата на втората част само за секунди Борис Борисов и Ангел Русев покачиха на 5:0. След това футболистите от Ерден спряха набезите към вратата на противника. В последните минути обаче Борисов се разписа още веднъж.