Монтана остана на четвърто място в Адриатическата лига

Монтана загуби с 41:44 (7:9, 16:16, 9:12, 9:7) от домакина Будучност (Черна гора) в мача за третото място в Адриатическата лига по баскетбол при жените. Двубоят бе много оспорван, с много грешки от страна и на двата тима и най-вече много слабо резултатен, като единствено във втората четвърт и двата тима вкараха повече от 10 точки. Българският тим бе много близо до успеха, след като 4:56 минути преди края поведе с 41:40, но в последните почти 5 минути състезателките на Стефан Михайлов така и не успяха да отбележат нов кош.

Даниела Петева бе най-резултатна за Монтана с 11 точки, а Христина Иванова прибави 8. За Будучност Николина Бабич завърши с 11 точки, а 10 прибави Божица Муйович. По-късно днес е финалът на турнира, в който един срещу друг ще се изправят тимовете на Берое и словенския Атлет Целие.