Румен Трифонов с цял мач при важна победа на Миедж Легница

Бившият бранител на Миньор (Перник), ЦСКА и Локомотив (София) Румен Трифонов игра цял мач при гостуването на Миедж Легница срещу Вигри Сувалки. Отборът на българина спечели с 1:0 срещата от 22-ия кръг на второто ниво на полския футбол и вече е само на точка от второто място, което дава право на промоция в полския елит. Единственият гол отбеляза Гжегож Бартчак в 43-тата минута на мача.

След подновяването на първенството през пролетта Миедж Легница има три победи в четири срещи. Лидер в шампионата е Чойничанка с 39 точки, Заглембе Сосновиец и Катовице имат по 37, а отборът на Трифонов е четвърти с 36 пункта.
През зимната пауза Миедж изкара зимната си подготовка в Алания и бе в едни хотел с родните Славия и Пирин. Трифонов пък играе втора година за отбора, след като през миналото лято подписа нов договор.