Вратарят измъкна Шалке 04 (видео)

След разочароващия си сезон в Бундеслигата досега отборът на Шалке 04 вече е само на 4 точки от класиране за евротурнирите. Този следобед тимът от Гелзенкирхен спечели гостуването си на Майнц 05 с 1:0 след отлични спасявания на вратаря си Ралф Феерман. Успехът идва три дни след драматичното класиране за четвъртфиналите в Лига Европа, изковано с 2:2 на терена на Борусия (Мьонхенгладбах).

Сеад Колашинац вкара гола за Шалке в 50-ата минута, но преди това Феерман спря домакините с поредица от класни намеси. Умората в редиците на "миньорите" си личеше, но със защитна игра те удържаха аванса си, а в последните секунди Набил Бенталеб пропусна сам срещу стража на Майнц 05.

След паузата "кралскосините" приемат регионалния съперник Борусия (Дортмунд) в очаквания с най-голям интерес от запалянковците им сблъсък.

Тимът от Майнц пък вече има 12 загуби от 25 мача и е в дългия списък от застрашените от бараж.