Барселона и Везенков с победа в Испания

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, постигна нова победа в испанското първенство, след като днес се наложи при визитата си на Ховентут със 76:56 (18:18; 14:10; 29:6; 15:22) в двубой от XXV кръг.

Везенков се включи в мача от резервната скамейка и престоя на терена общо 14:42 минути, но не успя да разкрие възможностите си и завърши само с 1 точка и 1 борба.

Най-резултатни за каталунците бяха Стратос Перпероглу и Петери Копонен, които вкараха по 19 точки, а Виктор Клавер добави 11 точки за успеха.

Първото полувреме на срещата премина изключително равностойно, като нито един от двата отбора не успя да наложи волята си и след първите две части разликата бе само четири точки в полза на Барселона – 32:28.

Всичко в този двубой до голяма степен се реши през третия период, когато каталунците демонстрираха отлична защита и допуснаха съперника да отбележи само шест точки, а в нападение момчетата на Йоргос Барцокас бяха почти безпогрешни и разликата в полза на Барса се покачи до 61:34.

Случилото се през третия период до голяма степен уби интригата, като в заключителните десет минути двата отбора просто доиграваха срещата, а последния съдийски сигнал прозвуча при 76:56 в полза на Барселона.