Кокала удари "червените" в Панагюрище

Тимът на Оборище (Панагюрище) победи с 3:1 ЦСКА-София ІІ в мач от 21-ия кръг на Втора лига. Първите три от попаденията в мача бяха след точно изпълнени дузпи.

Владимир Айтов бе точен в 8-ата минута от бялата точка, след като бе извършено нарушение срещу Георги Нетов. Красимир Станоев възстанови равенството в 41-ата минута също от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Раиф Мурадов.

Втората част Таско Тасков отново посочи бялата точка в полза на Оборище, след като защитата на "червените" извърши нарушение срещу Свилен Щерев. Айтов отново бе точен и даде нов аванс на тима, воден от Емил Велев. Голът бе негов седми за сезона. Малко по-късно Георги Стефанов вкара своя първи гол за тима, след като се възползва от асистенция на Щерев.

Така Оборище записа втора победа през тази пролет на своя стадион, а също така общо седма през този сезон. Отборът на Кокала остана на 14-то място с 25 точки, докато играчите на Светльо Тодоров записаха пета поредна загуба далеч от "Българска армия" през този сезон. ЦСКА-София ІІ остана на осмо място с 28 точки, след като последните три мача имат едва една точка.

ОБОРИЩЕ - ЦСКА-СОФИЯ II 3:1

1:0 Айтов (8-дузпа)
1:1 Станоев (41-дузпа)
2:1 Айтов (60-дузпа)
3:1 Гергиев (70)