Исторически успех за Наполи (видео+галерия)

Отборът на Наполи се изкачи на второ място след историческа победа. Тимът на Маурицио Сари спечели с 3:2 гостуването си на Емполи от 29-ия кръг на Серия "А". Успехът бе първи в историята на южняците в Тоскана, след като в предните си шест опита бе загубил два пъти и завършил наравно четири пъти. Освен това, водени от Лоренцо Инсиние и Дрис Мертенс, гостите записаха за първи в своята история пети пореден успех далеч от "Сан Паоло" в калчото.

Именно голмайсторите на тима отбелязаха трите гола. Неаполитанецът бе точен два пъти, а белгиецът вкара своя 20-и гол за сезона от фаул, като преди това при 0:0 изпусна дузпа. Наполи имаше преднина от три гола на почивката, но втората част домакините върнаха два гола чрез Омар Ел Кадури (70) и Масимо Макароне (82-дузпа). Интересното е, че за първия това бе мач номер 100 в италианския елит, докато за ветерана попадение № 100 за клуба.

Историческа победа за Наполи Пред пълните трибуни на "Карло Кастелани" неаполитанците тръгнаха много силно. Още в 6-ата минута те получиха право да изпълнят дузпа след фаул на Андреа Коста срещу Мертенс. Последният застана зад топката, но стреля лошо и Лукаш Скорупски спаси. Това бе първата изпусната дузпа на белгиеца в Серия "А" след шест успешни опита, докато полякът спаси третата си дузпа през този сезон, като е лидер сред своите колеги по този показател.

Натискът на гостите продължи, а в 19-ата минута Инсиние се възползва от лошо избита топка в наказателното поле и без проблем даде аванс на тима си. Пет минути по-късно Мертенс след страхотно изпълнение на фаул удвои. Той вкара своя 20-и гол за сезона в първенството с перфектно изпълнение от 25 метра. Голът бе негов 12-и далеч от Неапол, като единствено Едисон Кавани от Пари Сен Жермен е вкарвал повече далеч от своя стадион сред най-големите пет първенства през тази кампания.

Историческа победа за Наполи Добрата игра на гостите продължи, а в 38-ата минута падна и трети гол във вратата на Емполи. Отново точен бе Инсиние, който бе безгрешен от дузпа. Нарушението бе извършено срещу Хосе Кайехон. Националът на Италия пък вкара своя 12-и гол, като изравни рекорда си от миналата година. Чак след това Маме Тиам пробва рефлекса на Пепе Рейна.

Историческа победа за Наполи През втората част гостите пропуснаха да вкарат четвърти гол, а след това положенията бяха пред тяхната врата. Така в 70-ата минута бившият играч на тима Ел Кадури вкара своя първи гол за сезона, като бе точен от фаул. Попадението вдъхна увереност на тосканците, които стигнаха до право да изпълнят дузпа в 82-ата минута. Резервата Масимо Макароне бе безгрешен и върна интригата. Оставащите минути, Емполи опита, но Макарано пропусна най-добрата възможност за една сензационно 3:3 в 89-ата минута. Нападателят стреля в аут от няколко метра. Загубата пък бе шеста поредна за домакините, които останаха на 17-то място с 22 точки.

Историческа победа за Наполи Наполи пък има вече 63 точки, но Рома (62) има мач по-малко.