ЦСКА (М) не пропусна да се доближи до Спартак (видео)

Шампионът ЦСКА (Москва) запази шансове да атакува титлата в Русия и през този сезон. Отборът на Виктор Гончаренко надделя с 1:0 при гостуването си на Терек и се доближи на 6 точки от водача Спартак (Москва), който вчера направи 1:1 в дербито с Локомотив (Москва).

Единствения гол в мача, игран на "Ахмат-Арена", отбеляза Алексей Ионов в средата на първото полувреме. Българският национал Георги Миланов беше в групата на московчани, но не влезе в игра.
В първите два мача от полусезона ЦСКА не допусна гол, което беше ясен знак, че новата схема с трима защитници се възприема добре от футболистите. Гончаренко отново пусна в атака Витиньо и Алексей Ионов, а със задачата да уплътняват фланговете бяха натоварени Марио Фернандес и Зоран Тошич.

За Терек в предни позиции действаше откритието на сезона Беким Балай, на когото активно помагаше привлеченият през зимата от Анжи Бернард Бериша. Наставникът Рашид Рахимов предприе рокада на вратарския пост, гласувайки доверие на Евгений Городов за сметка на Ярослав Годзюр.
ЦСКА започна по-добре и в 12-ата минута имаше шанс да поведе, но Ионов се забави с обработването на топката и тя му беше избита. Малко по-късно далечен изстрел на Понтус Вернблум сериозно затрудни Городов, а  в 28-ата минута Ионов се реваншира за пропуска си и отблизо даде преднина на "армейците". Атаката започна от Фернандес, Дзагоев малко случайно отклони към Ионов и за него остана най-лесното.

В началото на второто полувреме Далер Кузаев с лекота преодоля Василий Березуцкий, но после стреля неточно. После обаче ЦСКА овладя средата на терена и не допускаше опасности пред вратата на Игор Акинфеев. Рахимов нямаше много опции на пейката, но изненада всички с тройна смяна, при която в игра се появиха Заур Садаев, Аблайе Мбенг и Родолфо.
Четвърт час преди края Тошич центрира от фаул и Березуцкий насочи топката към вратата, но заелият добра позиция Мбенг изчисти пред самата голлиния. "Армейците" действаха много добре в заключителните минути и на два пъти можеха да решат всичко с второ попадение, но първо Городов отрази удар на марио Фернандес, а след това резервата Аарон Оланаре шутира в аут.

След днешното поражение Терек заема 8-о място в пореждането с актив от 29 точки. Съставът от Грозни има едно равенство и три загуби в последните си 4 мача.