Ростов взе само точка в Самара (видео)

В среща от 20-ия кръг на руската Премиер лига Криля Советов и Ростов завършиха 0:0. Равенството временно изкачи отбора от Самара на 14-о място в класирането, а Ростов е 7-и. Гостите могат да съжаляват за пропуските си в края на мача, които ги лишиха от заслужена победа.

Дебют за домакините направи украинският халф Артьом Громов, който започна като титуляр и беше най-активният футболист на тима до почивката. Отборът на Вадим Скрипченко се надяваше да прекъсне серията си от три загуби срещу този съперник на "Металург", при това без отбелязан гол. Самарци нямаха много голови положения през първата част, но в 42-ата минута удар от фаул на Иван Таранов срещна гредата.
Гостите от Ростов на Дон играха предпазливо, може би и заради умората от двубоя срещу Манчестър Юнайтед. Топката рядко стигаше до двамата нападатели Александър Бухаров и Дмитрий Полоз, а най-опасните ситуации идваха след далечни удари на Кристиан Нобоа.

След почивката Ростов доминираше изцяло, но тогава на сцената излезе стражът на Криля Советов Гиорги Лория. Грузинецът спаси последователно удари на Бухаров, Полоз и влезлия като резерва Сердар Азмун. В самия край на двубоя Марко Девич също можеше да донесе трите точки на "жълтите", но стреля право в тялото на Лория.