Ники Михайлов и Мерсин изпуснаха три гола преднина

Националният вратар Николай Михайлов игра поредните си пълни 90 минути за своя тим Мерсин, който изпусна победата срещу Балъкесирспор в 94-ата минута. Двубоят от 25-ия кръг  на турската Лига 1, завърши 3:3, а гостите могат да съжаляват много, тъй като водеха с три гола на почивката.
Акан (26) Педриел (34) и Тита (45) дадоха комфортната преднина на Мерсин в гостуването на шестия в класирането. През втората част играчите на домакините се преобразиха и направо смачкаха Мерсин. Още от първата минута положенията за Балъкесирспор започнаха да се редят едно след друго.

Михайлов спаси две ситуации, а няколко пъти топката мина покрай гредата му. Един път се отби в нея, а при добавката Ишери намали в 71-ата минута. Последва червен картон за Мерсин, което още повече усложни нещата, тъй като футболистите на домакините не излизаха от половината на гостите. Така се стигна до дузпа в 84-ата минута, която Йозген реализира. Българският страж хвана ъгъла, но топката се удари в гредата и спря в мрежата за 2:3.

Последните минути минаха под тоталната диктовка на Балъкесирспор, които с малко късмет стигнаха до гол в 94-ата минута. Това стана буквално 30 секунди преди края на петминутното продължение. Кетевоама насочи топката от пет метра, след като бе оставен непокрит при поредното центриране. Така Мерсин изпусна трите точки, но записа седми пореден мач без поражение.

Михайлов и компания пропиляха отлична възможност да се отлепят от дъното. Тимът остана на последното 18-то място с 21 точки, а зоната за спасение е само на три. Домакините се смъкнаха на осмо място с 34 точки.