Без победител в дербито, Спартак даде шанс на преследвачите (видео + галерия)

Столичното дерби от 20-ия кръг на руското първенство между Локомотив и Спартак завърши 1:1, като по този начин символичните гости увеличиха преднината си на върха в класирането на 7 точки, но преди ЦСКА (Москва) и Зенит да са изиграли своите мачове. Футболистите на Локомотив играха за премия от по 30 000 евро на човек, обещана от Зенит. Привържениците на Спартак пък опънаха огромни транспаранти с послания срещу британската телевизия ВВС, която излъчи филм за хулиганските изстъпления на руски фенове по време на Евро 2016.

Ари откри за "железничарите" със седмия си гол срещу бившия си тим, но в началото на второто полувреме Куинси Промес изравни за Спартак. Българският халф на "червено-белите" Ивелин Попов влезе като резерва на мястото на Жано Ананидзе в 70-ата минута.Локомотив (Москва) - Спартак (Москва) 1:1
Срещата беше изпълнена с интересни моменти и пред двете врати, въпреки очакванията за предпазлива игра от страна на Локомотив. Отборът на Юрий Сьомин можеше да получи гол още в 1-ата минута, но Гилерме изби удара на Промес в близкия ъгъл. Спартак определено доминираше до средата на полувремето, а Александър Самедов направи непростим пропуск срещу доскорошните си съотборници.

В 26-ата минута гол на Зе Луиш беше отменен заради засада, а в 36-ата и вратарят на Спартак показа класа след изстрел на Ари. Бразилецът обаче се реваншира малко по-късно, когато получи добро подаване от Владислав Игнатиев и с глава даде аванс на Локо.Локомотив (Москва) - Спартак (Москва) 1:1
Спартак отвърна на предизвикателството в 52-ата минута, когато хубава комбинация между Зе Луиш и Промес завърши с попадение на холандския национал. Отборът на Масимо Карера продължи да атакува, но при една от контрите на Локомотив Ари беше близо до това да вкара втория си гол в мача.

Влизането на Ивелин Попов трябваше да усили натиска на спартаковци, но в 75-ата минута само късметът спаси водача в класирането след удар на Алексей Миранчук и рикошет в крака на Иля Кутепов. Ребров се намеси добре при няколко опасни центрирания на "железничарите", а в самия край на двубоя колегата му Гилерме попречи на Самедов да се превърне в герой за Спартак. Локомотив (Москва) - Спартак (Москва) 1:1
Отборът на Ивелин Попов приема Оренбург след паузата за националните отбори, а Локомотив гостува на Уфа.

Веднага след дербито президентът на Спартак Леонид Федун похвали играта на тима, но изрази съжаление за изпуснатите две точки.