Първа пролетна загуба за Благо Георгиев

Анжи постигна първа победа под ръководството на новия старши треньор Александър Григорян. Отборът от Махачкала се наложи с 1:0 над Оренбург и сложи край на серията си от три поредни поражения в Премиер лигата. Цял мач за гостите игра бившият български национал Благой Георгиев. Неговият тим беше близо до равенството, но получи гол в 79-ата минута, отбелязан от Аалександър Прудников.

Преди двубоя ръководството на Анжи пусна свободен вход и малко над 7000 фенове подкрепиха отбора. Над всички беше младежкият национал Аяз Гулиев, който създаде много проблеми на защитата на гостите.
Шамил Асилдаров и Адлан Кацаев направиха пропуски в началните минути, а след това Давид Юрченко трябваше да спасява опасен удар на Коронов. В началото на втората част силен изстрел на Гулиев мина на сантиметри от целта, но десетина минути преди края негов пас намери Прудников, който овладя топката на гърди и я прати в мрежата.

Анжи е на 11-о място с 23 точки, а Оренбург заема 13-а позиция с 16 точки.