Верея шамароса Пирин, Домо и Педро резнаха крилата на "орлетата" за шестицата (видео)

Отборът на Верея спечели с 2:0 срещу Пирин (Благоевград) на "Трейс Арена". Попаденията отбелязаха Валери Домовчийски и Педро Еуженио. Това бе първи гол за Домо, откакто се присъедини към състава на Александър Томаш. Загубата в Стара Загора слага край на шансовете на Пирин за място в първата шестица на класирането в Първа лига. "Орлетата" остават с 31 точки, на пет от шестия Дунав.

Двубоят започна с любопитен вратарски гаф. В петата минута стражът на домакините Пламен Колев получи топка от свой колега, започна да жонглира с нея, след което видя, че нещата стават опасни и боксира напред. Съдията Никола Попов назначи двоен фаул и постави кълбото на четири метра от голлинията. Гостите от Благоевград обаче не се възползваха от този шанс. Пасът се получи твърде дълъг, което позволи на бранителите да се изтеглят напред от голлинията и да блокират изстрела.

Последва нов шут, но и той не намери мишената. В 13-ата минута Иван Бандаловски направи хубав пробив отдясно, пусна пас към Педро, който пък намери Домовчийски в близост до рамката. За бившия нападател на Левски бе детска игра да опъне мрежата - 1:0.

Домакините продължиха да владеят инициативата и след почивката. Салим Керкар се откъсна от отбраната на Пирин в 67-ата минута, но шутът му профуча покрай вратата. В 74-ата минута обаче Педро се оказа на точното място и резултатът набъбна на 2:0 за Верея.

Играчите на Милен Радуканов така и не достигнаха до почетно попадение. Възможност се откри пред ветерана Иван Цветков в 88-ата минута. Вуйчо Ваньо обаче не успя да овладее добре топката и тя излезе в аут. Така Пирин се прости с мечтите си за топ 6 и остава твърдо във втората част на таблицата.