Пламен Илиев допусна два гола и спаси дузпа при загуба на Астра

Отборът на Астра (Гюргево) записа загуба с 2:3 в гостуването си на ЧФР Клуж. Българският вратар Пламен Илиев се появи като смяна още в  26-ата минута и допусна два гола във вратата си, които се оказаха и фатални за неговия тим, макар по-късно в мача да Тигъра да спаси и дузпа.

Астра откри резултата още в 3-ата минута чрез Александру Йоница. В 15-ата минута обаче Адриан Паун изравни. В самия край на първото полувреме домакините стигнаха и до обрат с попадение на Чиприан Деац, а в 72-ата минута Билел Омрани докара нещата до 3:1.

В 76-ата минута Илиев извърши нарушение за дузпа срещу Омрани, а Ливиу Антал изпълни наказателния удар, но пропусна от бялата точка, като Пацо с прекрасна намеса спаси. В самия край на мача Кристиан Сапунару отбеляза за 3:2. Гостите от Гюргево обаче нямаха време за нищо повече и трябваше да преглътнат загубата.

Това бе втори мач за двата тима от втората част на първенството, където отборите са разделени на първа шестица и втора осмица. След това поражение Астра падна на 5-ото място с 23 точки, докато ЧФР Клуж се изкачи до 3-ата позиция с 25 точки в актива си. Водач е Стяуа с 27 точки, колкото има и вторият Виторул.