Коняспор без Рангелов записа впечатляваща победа над Фенербахче (видео)

Отборът на Коняспор записа впечатляваща победа с 3:2 в гостуването си на гранда Фенербахче от 25-ия кръг на турската Сюпер лига. Българинът в състава на гостите Димитър Рангелов не бе в групата за този двубой, но съотборниците му се справиха повече от добре в негово отсъствие.

Рияд Баич откри резултата в 17-ата минута в полза на Коняспор, но в 20-ата Мартин Шкъртел изравни. Отново Баич обаче изведе гостите напред две по-късно, а в 54-ата минута Йомер Сахинер докара нещата до 1:3.

До края играчите на Фенербахче се хвърлиха в атака и Муса Соу върна едно попадение в 72-ата минута, но футболистите на Айкут Коджаман удържаха преднината си и си тръгнаха с трите точки.

След тази победа Коняспор събра актив от 35 точки и се изкачи временно до 7-ата позиция в таблицата. Фенербахче пък остава на 4-ото място с 44 точки, но вероятно ще изостане още повече от лидерите след изиграването на останалите мачове от кръга.