Панатинайкос се справи с Реал (Мадрид) в Евролигата

Панатинайкос победи у дома срещу Реал (Мадрид) с 88:82 (21:19, 22:22, 15:17, 30:24) в среща от 26-ия кръг в баскетболната Евролига. Гръцкият гранд водеше в големи периоди от двубоя, но "белите" взеха аванс от 66:64 в четвъртата част. Тогава Крис Сингълтън и Майк Джеймс се отличиха с последователни точни стрелби и успяха да изведат ПАО до важния успех. Сингълтън завърши с 21 точки и 9 борби, а Майк Джеймс и Джеймс Фелдайн добавиха по още 14 точки за "зелените". Антъни Рандълф беше най-резултатен за Реал (Мадрид) с 13 точки, а съотборникът му Густаво Айон добави още 12 точки. Победата осигури актив от 15-11 за Панатинайкос и пето място във временното класиране. Реал (Мадрид) остава на втора позиция с 19 победи и 7 поражения.

В друга среща от този кръг Фенербахче победи с 83:78 (27:21, 15:17, 26:18, 15:22) при гостуването си на Брозе Бамберг. Турският отбор водеше със 76:62 в четвъртия период след силни изяви на Луиджи Датоме и Боби Диксън. В последните минути германците намалиха изоставането си, но не успяха да направят обрат в резултата. Фенербахче ще се класира за плейофите, ако по-късно тази вечер Барселона победи срещу Дарюшафака. Диксън завърши с рекордните за кариерата си 26 точки, а съотбортникът му Датоме добави още 16 точки. Никос Зисис и Фабиен Казеюр се отличиха с по 15 точки за Бамберг. Домакините се намират на 12-о място в класирането, докато Фенербахче заема четвърто място с актив от 17 победи и 9 поражения.

Анадолу Ефес победи с 92:87 (17:17, 24:25, 26:25, 25:30) у дома срещу Макаби (Тел Авив) и съхрани шансове за класиране в следващата фаза. Турският отбор е на осмо място в подреждането. Цървена звезда спечели със 78:71 (25:10, 18:21, 17:19, 18:21) като гост срещу Олимпия (Милано) и се намира на шеста позиция в Евролигата. Сърбите също запазиха възможността да продължат напред в турнира.

Мачовете от Евролигата гледайте само по Mtel Sport 1.