Шалке навакса два гола в германската схватка (видео)

Отборът на Шалке 04 пребори Борусия (Мьонхенгладбах) в разгорещена битка между германските представители на 1/8-финалите в Лига Европа. Тази вечер тимът от Гелзенкирхен стигна до 2:2 при гостуването си на "Борусия Парк" и продължава напред с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен. "Жребчетата" се оттеглиха на почивка с предимство от 2:0 след попадения на Андреас Кристенсен (26) и на Махмуд Дахуд (45). Лео Горетцка (54) и Набил Бенталеб (68 - дузпа) обърнаха нещата.

В 11-ата минута Гуидо Бургщалер стреля неточно с глава при първата добра възможност. Постепенно домакините заиграха по-активно и по-често атакуваха. В 18-ата Йосеп Дръмич насочи неточно с глава от чиста позиция. В 22-ата Рафаел пробва шут от средна дистанция и прати топката покрай далечната греда. В 26-ата натискът на Гладбах донесе резултат. След центриране от фал топката беше свалена в наказателното поле, Кристенсен стреля, тя се отби в гърдите на защитник и влезе в мрежата - 1:0.

В 30-ата Леон Горетцка отвърна на удара с шут в обсега на Ян Зомер. Във втората добавена минута на първото полувреме Махмуд Дахуд отбеляза за 2:0 след прекрасен изстрел от 23 метра, при който вратарят не реагира. По-малко от минута по-рано Ерик-Максим Чупо Мотинг провали чудесна контра на "кралскосините".

След почивката гостите от Гелзенкирхен тръгнаха смело напред. В 54-ата те стигнаха до гол, с който намалиха резултата. Горетцка шутира от 23 метра, топката тупна доста странно на тревата и залъга вратаря - 2:1. Шалке натика своя съперник в наказателното му поле и 13 минути по-късно "миньорите" получиха дузпа. Съдията Марк Клатънбърг отсъди 11-метров удар за игра с ръка на Дахуд. Набил Бенталеб шутира без колебание в средата на вратата и направи 2:2. В края домакините притиснаха гостуващия тим, но без резултат.

Борусия (М) - Шалке 04 - 2:2 (1:1 в първия мач)
1:0 - Кристенсен (26)
2:0 - Дахуд (45)
2:1 - Горетцка (54)
2:2 - Бенталеб (68 - дузпа)