Андерлехт сложи край на българското участие в ЛЕ (видео)

С гол на Франк Ачеампонг в 65-ата минута Андерлехт победи АПЕОЛ (Никозия) с 1:0 и се класира за 1/4-финалите в Лига Европа. Със същия резултат белгийският гранд спечели и първия мач. Живко Миланов беше титуляр за гостите от Кипър, а бившият нападател на Ботев (Пловдив) Вандер Виейра влезе като резерва в последния четвърт час.

Андерлехт никога не беше отпадал от кипърски съперник в евротурнирите и спази традицията да играе успешно срещи отбори от Острова на Афродита. Съставът на Рене Вайлер направи много пропуски преди резервата Ачеампонг да зарадва публиката на "Констант Ванден Сток" в средата на второто полувреме. Ганайският национал бе точен отблизо след поредната добра атака на белгийците.
До края АПОЕЛ така и не успя да отвърне на удара, въпреки че заигра доста по-офанзивно. Единственият опасен удар отправи Костакис Артиматас, но Рубен Мартинес внимаваше.

На четвъртфиналите Белгия ще е представена от два отбора, след като по-рано днес Генк елиминира сънародниците си от Гент.

АНДЕРЛЕХТ - АПОЕЛ (НИКОЗИЯ) 1:0
1:0 Ф. Ачеампонг (65)