Десет турски "орли" полетяха към 1/4-финала след голям бой над Олимпиакос (видео)

Бешикташ се класира на 1/4-финал в турнира Лига Европа. Тази вечер турският гранд надигра с 4:1 Олимпиакос в лютото балканско дерби от тази фаза на надпреварата и така с общ резултат 5:2 си осигури продължаване напред. Още по-впечатляващо е, че домакините играха с човек по-малко в края на първото и цялото второ полувреме, след като Венсан Абубакар си изкара червен картон в 39-ата минута. Иначе именно камерунецът откри резултата в 10-ата минута, а два гола за "черните орли" вкара Райън Бабел в 22-ата и 75-ата минута. Четвъртото попадение пък бе дело на Дженк Тосун в 84-ата минута. За гостите вкара Тарик Елюнуси в 31-ата минута, но това не бе достатъчно.

Бешикташ бе отборът, който доминираше през първото полувреме и още от началото зареди атака след атака. В 7-ата минута Рикардо Куарешма отправи страхотен удар от фаул, но вратарят спаси. В 10-ата минута домакините организираха постепенно нападение и Талиска центрира за Венсан Абубакар в наказателното поле, където той непокрит с глава прати топката в мрежата за 1:0.

Това още повече вдъхнови турския тим и в 22-ата минута той стигна и до втори гол. Играчите в бяло организираха контраатака и топката бе пратена към Райън Бабел в наказателното поле, където той бе оставен да овладее, да се нагласи и да стреля във вратата за 2:0.

Едва след втория гол Олимпиакос се стресна и изнесе играта в по-предни позиции, като още при първата си по-добра атака стигна до попадение. В 31-ата минута Тарик Елюнуси получи чудесно центриране в пеналта и със странична ножица вкара красив гол за 2:1.

В 39-ата минута домакините сами си усложниха мача. Абубакар бе провокиран от противников играч и го удари с глава, за което си изпроси и директен червен картон, с което остави отбора си с десет души на терена.

Олимпиакос се възползва от численото си предимство и притисна съперника в началото на второто полувреме. Още в 48-ата минута се стигна до добра възможност за гостите при едно разбъркване в наказателното поле, но футболистите на Олимпиакос не се ориентираха добре и пропуснаха да стигнат до гол. След това в 58-ата минута пък едно центриране от фаул полетя опасно към вратата, но стражът Фабри успя да се намеси с риск да се контузи дори.

Постепенно обаче Бешикташ изравни играта и спря устрема на съперника, като дори на моменти поглеждаше и към вратата на Леали и в 71-ата минута Талиска опита красива задна ножица, но над вратата. Четири миунти по-късно Бабел се пребори с прекия си пазач пред наказателното поле и със силен удар успя да вкара, след като и вратарят не се намеси достатъчно добре. В 84-ата минута пък Дженк Тосун окончателно реши всичко в полза на домакините, завършвайхи технично една контраатака за крайното 4:1.

Така Бешикташ почти унизи своя съперник и по безапелационен начин си осигури класиране на 1/4-финал. Олимпиакос пък приключва безславно участието си в турнира.

Бешикташ - Олимпиакос - 4:1 (1:1)

1:0 - Абубакар (10)
2:0 - Бабел (22)
2:1 - Елюнуси (31)
3:1 - Бабел (75)
4:1 - Дженк Тосун (84)