Мата подпечата билета на Ман Юнайтед за четвъртфинала (видео)

Манчестър Юнайтед направи нова крачка към трофея в Лига Европа, след като елиминира руския Ростов в сблъсъка от 1/8-финала на турнира. "Червените дяволи" спечелиха трудно с 1:0 реванша на "Олд Трафорд" тази вечер и така с общ резултат 2:1 от двата мача продължават напред. Макар да доминираха през целия мач, домакините отново изпитваха трудности в предни позиции. Все пак в 70-ата минута Хуан Мата успя да порази вратата на съперника и донесе минималната победа на своя тим. Срещата пък бе изгледана от трибуните от Димитър Бербатов, който явно донесе късмет на бившия си тим.

Манчестър Юнайтед бе пълен господар през първото полувреме, но така и не успяваше да намери пътя към гола. Още в 5-ата минута Маркос Рохо отправи прекрасен изстрел с глава, но Никита Медведев демонстрира супер рефлекс и спаси, а при опита за добавка и Златан Ибрахимович отблизо не успя да преодолее вратаря. След това в 23-ата минута Пол Погба пробва далечен, но неточен удар.

В 27-ата минута се стигна до една спорна ситуация, когато Медведев изблъска в гръб Хенрих Мхитарян при борба за висока топка в наказателното поле, но съдията прецени, че няма основания да даде дузпа.

Домакините обаче все повече затягаха обръча и в 30-ата минута след страхотна бърза атака с едно докосване Хуан Мата изведе на скорост Мхитарян, който обаче стреля до гредата. В 34-ата минута пък и късметът обърна гръб на "червените дяволи" и изстрел на Ибрахимович се отби от гредата. В 41-ата минута пък отново Погба стреля доста неточно.

Едва в края на полувремето Ростов организира единствената си атака до момента и Ерохин отправи далечен, но доста неточен удар. Веднага след това пък Пол Погба най-накрая намести мерника си стреля мощно от границата на наказателното поле, но отново Медведев бе блестящ и опази вратата си.

В началото на втората част обаче Ростов създаде две прекрасни голови положения. В 54-ата минута Сердар Азмун се освободи пред наказателното поле и стреля силно, като Серхио Ромеро трябваше да демонстрира класа, за да спаси. Само минута по-късно Кристиан Нобоа от около 25 метра пробва шут от воле и отново Ромеро трябваше да се намесва.

Междувременно пък Пол Погба и Дейли Блинд се наложи да напуснат терена принудително заради контузии.

В 70-ата минута "червените дяволи" най-после материализираха превъзходството си. Грешка в средата на терена позволи на домакините да организират бърза контраатака, Мхитарян центрира по земя, Ибрахимович с пета продължи за Мата, който отблизо нямаше как да сгреши за 1:0.

В 79-ата минута обаче Ростов бе на косъм да се върне в мача като Александър Бухаров успя между двама да стреля опасно с глава, но Ромеро отново бе блестящ и опази вратата си. В 4-ата минута на добавеното време и Кристиан Нобоа тества аржентинския страж с далечен удар от фаул, но отново той не допусна да бъде пробит.

Така Манчестър Юнайтед все пак удържа преднината си и заслужено се поздрави с успеха, като вече чака следващия си съперник в турнира.

Манчестър Юнайтед - Ростов 1:0 (1:1)