Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Селта ще брани испанската чест - "небесносините" победиха и в Русия (видео)

Отборът на Селта се класира за 1/4-финалите в Лига Европа след победа с 2:0 като гост на Краснодар. Уго Майо (52) и Яго Аспас (80) подпечатаха билетите на галиския тим за най-добрите осем при общ резултат в схватката 4:1. "Небесносините" се класираха на 1/4-финалите за четвърти път в своята история.

Домакините започнаха по-напористо и създадоха напрежение в наказателното поле на испанците. Джони Кастро и Густаво Кабрал спряха двете опасности във втората и шестата минута. В 13-ата Пионе Систо тръгна отляво, навлезе в наказателното поле и отправи страхотен фалцов удар към далечния горен ъгъл. Вратарят Андрей Синицин плонжира и изби.

В 22-ата Джон Гуидети шутира по земя и не затрудни вратаря. Седем минути по-късно Маурисио Перейра изстреля топката от 22-метров фал, топката се оказа коварна за Серхио Алварес, той не рискува и изби. В 41-ата Виктор Клаесон шутира ниско към близката греда и сантиметри го разделиха от целта. Минута по-късно Даниел Вас стреля от фал, топката беше насочена много добре, но срещна гърба на Гуидети.

В 52-ата минута гостите от "Балаидос" успяха да отбележат. Гуидети проби отляво, върна топката назад, където Яго Аспас беше блокиран. Топката отскочи и попадна в краката на капитана Уго Майо, който се разписа отблизо - 0:1. Пет минути по-късно прехвърчаха искри между Клаесон и Майо, като и двамата си раздадоха шамарчета, незабелязани от съдията.

В 60-ата в игра за руския тим се появи бившият футболист на Левски Жоазиньо, който раздвижи играта по левия фланг. В 71-ата Вандерсон стреля мощно от ждроб - покрай гредата. Минута по-късно Жоазиньо шутира атрактивно, но неточно от въздуха. В 80-ата всички надежди на домакините посърнаха. Гуидети изведе Яго Аспас, вратарят излезе неразчетено и бившият нападател на Ливърпул хитро го прехвърли - 0:2. В 86-ата Краснодар остана с човек по-малко след втори жълт картон на Каборе.

Тимът на Едуардо Берицо остава единственият испански представител в надпреварата.

Краснодар - Селта - 0:2 (1:2 в първия мач)
0:1 - Майо (52)
0:2 - Аспас (80)