Загорец се класира на полуфиналите за Купата на Аматьорската лига

Загорец (Нова Загора) се класира за полуфинала в турнира за Купата на Аматьорската лига по футбол, след като спечели елиминациите в Югоизточната зона. Новозагорци, които са на второ място в Трета лига, победиха с 2:0 като гости четвъртодивизионния Родопа (Смолян).

Така Загорец се включва в жребия за полуфиналите в турнира. Там е и Литекс (Ловеч), който вчера отстрани Кариана (Ерден) на стадиона в Мездра след победа с 2:1. Методи Костов от дузпа даде преднина на Литекс, а Борис Петков изравни за Кариана в 64-ата. Антоний Балъков, който се появи като резерва, се разписа в 86-ата минута. Двата отбора спорят и за първото място в Северозападната Трета лига.

Другите два полуфинала ще бъдат обявени във финалите в Североизточната и в Югозападната зона. На Североизток ще играят Спортист (Ковачевец, област Търговище) и Черноморец (Балчик). Срещата е на 19-и март (неделя) в Попово от 15.00 часа. На Югозапад ще спорят ЦСКА 1948 (София) и Беласица (Петрич), но все още няма дата и място на провеждането на този мач.