Черно море удари Ботев в Коматево и ще играе финал за Купата

Отборът на Черно море при набор 1999 година се класира на финал за Купата на БФС. Талантливите "моряци" победиха с 2:0 Ботев (Пловдив) на базата с Коматево и ще спорят с Лудогорец за трофея. Тимът от Варна се класира напред след общ резултат 3:1. След 1:1 в първата среща край морето, сега момчетата на Тодор Каменов надиграха "канарчетата" и са финалисти.. Както е известно, победителят в турнира ще участва в младежката Шампионска лига. Влад Михайлов откри резултата в 70-ата минута с плътен удар от границата на наказателното поле, а в 94-ата Мартин Дичев вкара второто попадение.

Вратарят на домакините се беше включил при корнер в последните минути, но Черно море овладяха и изритаха напред. Там Дичев пробяга около 50 метра с топката и я вкара на празна врата. Преди това пък Калоян Диев изпусна нова сигурна възможност за Черно море, а преди почивката те удариха и греда. За Ботев също имаше две добри положения.

снимка:viasport.bg