Лудогорец разби Левски с 5:0 и ще играе финал за купата

Тимът на Лудогорец U18 разгроми Левски с 5:0 в срещата-реванш от полуфиналите в турнира за Купата на БФС и с общ резултат 9:2 се класира за финала. На 12 април момчетата Юрий Васев и Росен Маринов срещат в битка за трофея Черно море, елиминирал Ботев (Пд). Победителят в турнира ще получи правото да играе в квалификациите на младежката шампионска лига.

Пред 300 зрители на клубната база Лудогорец U18 тотално надгра „сините“, създаде куп голови положения, но вкара само пет гола. Резултатът бе открит от Мартин Милков в 43-ата. Тони Инанов заби за 2:0 в 49-ата минута. Отново той в 60-ата направи резултата класически. Последва ново попадение на Мартин Милков четири минути по-късно. Крайното 5:0 оформи Цветослав Петров в 73-ата минута след самостоятелен пробив

„Поздравявам момчетата за характера, който проявиха, и за перфектно изпълнените тактически указания“, заяви треньорът Васев.

снимка: ludogorets.com