Буфон обяви кой не иска за съперник в ШЛ, името е изненадващо

Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон обяви аутсайдерите от Лестър като отбор, който той иска да избегнат при жребия за четвъртфиналите в Шампионската лига. Барселона, Байерн (Мюнхен), Реал (Мадрид) и Борусия (Дортмунд) вече са в топ 8 на Шампионската лига, но Лестър си остава за него и загадка, и неудобен съперник.

"Срещу кой не искам да играя?! Лестър, защото те са опасен и пълен със страст отбор, който може да създаде проблеми на всеки отбор, стига да вземе инициативата, обяснява 38-годишният ветеран след общото 3:0 за неговия Юве срещу Порто. Срещу тях ние можем да загубим всичко, което сме постигнали до сега. Преди пет години си поставихме цел да бъдем трайно след осемте най-добри отбора в Европа и сега това е факт. Ако попаднеш десет пъти там, е възможно един път и да спечелиш Шампионската лига.
Но Лестър, макар и дебютанти, играят с невероятно желание. И ги носи ентусиазмът. А и все пак са английски отбор- там всяка седмица поддържаш най-високо ниво на играта си.

С Порто позволихме на три пъти да се стигне до реални голови положения пред нашата врата. Когато губиш концентрацията си в такива мачове, може скъпо да си платиш. Тези три голови момента пред мене ни припомнят къде играем. Но като цяло Ювентус се развива и осъзнаваме това, което правим", каза Джиджи.

Съотборникът му Пауло Дибала, който се разписа от дузпа, обаче си пожела Барселона като един реванш за загубения финал през 2015-а. С отборът, който имаме, не бива да мислим за друго, освен за участие на финала. Аз си заплювам Барселона за четвъртфиналите, за да си платят сметката от преди две години, закани се Дибала.