Надал не даде сет на Вердаско и чака Федерер или Джонсън

Носителят на 14 титли от "Големия шлем" Рафаел Надал се класира за 1/8-финалите на турнира от серията "Мастърс" в Индиън Уелс. В двубой от третия кръг поставеният под №5 испанец, трикратен шампион в турнира, надигра в два сета сънародника си от Испания Фернандо Вердаско. Рафа спечели левичарския дуел с 6:3, 7:5 и в следващата фаза чака победителя от мача между Роджър Федерер и Стийв Джонсън.

Надал записа 16-ата си победа срещу 26-ия поставен в турнира Вердаско в 19-ия мач между двамата. В първия сет Рафа проби за 5:3 и със своя сервис след това затвори частта. Във втория сет двамата испанци си размениха по един ранен пробив, а в 11-ия гейм Надал отново спечели подаването на съперника си и със своя начален удар сложи точка на спора.

Междувременно, третия кръг преодоля и №4 в схемата Кей Нишикори. Японецът срази с 6:2, 6:2 Жил Мюлер (№25) от Люксембург и в следващата фаза ще спори с американеца Доналд Йънг, елиминирал французина Люка Пуй (№14) с 6:4, 1:6, 6:3.

Напред продължава и тунизиецът Малек Джазири. Той надигра с 6:4, 3:6, 6:3 младата американска надежда Тейлър Фритц и в четвъртия кръг очаква първата ракета на България Григор Димитров или американеца Джак Сок.

При дамите Светлана Кузнецова (Русия) отнесе Каролин Гарсия (Франция) с 6:1, 6:4, а рускинята Анастасия Павлюченкова изхвърли от турнира поставената под номер 5 словачка Доминика Цибулкова с 6:4, 3:6, 6:2.