Големият сблъсък Байерн (М) - Борусия (Д) за Купата на Германия е факт (видео)

Тимът на Борусия (Дортмунд) се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на Германия, където ще гостува на Байерн (Мюнхен). Тази вечер "жълто-черните" очаквано надиграха с 3:0 като гости третодивизионния Шпортфройнде Лоте на 1/4-финалите. Двубоят между Лоте и Борусия трябваше да се играе на 28 февруари, но заради обилен снеговалеж беше отложен.

Тимът на Томас Тухел реши мача след почивката. В 57-ата минута Усман Дембеле проби през центъра и асистира на Кристиан Пулишич, който с удар отблизо изведе гостите напред. В 66-ата минута Андре Шюрле покачи на 0:2 с удар от въздуха от близко разстояние, а класическата победа на Борусия оформи Марсел Шмелцер в 83-ата минута с изстрел от фаул.