Героите на Шекспир продължават да пишат история (видео + галерия)

Шампионът на Англия Лестър записа нова славна страница в историята си. "Лисиците" победиха с 2:0 Севиля и се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига. Уес Морган (27') и Марк Олбрайтън (54') отбелязаха попаденията за тима на Крейг Шекспир, който продължава да е със стопроцентов актив след уволнението на Клаудио Раниери.

Севиля може да съжалява за гредата на Серхио Ескудеро в началото на второто полувреме и най-вече за пропусната от Стеван Нзонзи дузпа в 78-ата минута. Малко преди това Самир Насри остави тима от Андалусия с човек по-малко.

Под ръководството на Шекспир Лестър се отдалечи от зоната на изпадащите в Премиър лийг. Загубата от Севиля с 1:2 на "Рамон Санчес Писхуан" беше и последният мач на Клаудио Раниери начело на тима, но голът на Джейми Варди запази шансовете на "лисиците" за реванша.

Шекспир заложи на същия съставв, който надви Хъл Сити през уикенда. В предни позиции бяха Варди и Шинджи Оказаки, а на пейката остана Ислам Слимани. В средата на терена за английския тим действаха Риад Марез, Даниел Дринкуотър, Уилфред Ндиди и Марк Олбрайтън.

Старши треньорът на Севиля Хорхе Сампаоли направи цели 8 промени в сравнение с двубоя срещу Леганес. Титулярните си места запазиха единствено вратарят Серхио Рико, Адил Рами и Пабло Сарабия. Сред резервите бяха Стеван Йоветич и Франко Васкес, а атаката се водеше от Висам Бен Йедер, подкрепян от Витоло и Самир Насри.

Лестър започна много напористо, но първата интересна ситуация беше пред вратата на Каспер Шмайхел. Насри получи пас от Сарабия, преодоля Уес Морган и стреля, но датският страж внимаваше. Домакините отговориха с няколко статични положения и при едно от тях топката не беше изчистена по-най-добрия начин, но защтник в бяло блокира удара на Дани Дринкуотър.

"Лисиците" печелеха повечето единоборства за първа топка, а гостите от Андалусия често си служеха с нарушения. Насри получи и жълт картон за грубо влизане срещу Ндиди. В 21-ата минута Сарабия пробва да изненада Шмайхел, но много неточно. Това беше една от малкото атаки на севилци до почивката. В 27-ата минута Риад Марез центрира от фаул и Уес Морган откри резултата. Сериозна вина за гола носи Габриел Меркадо, който трябваше да пази бранителя на Лестър.

Севиля не се стъписа след попадението в собствената си врата и бързо можеше да изравни, но опасният удар на Бен Йедер излезе в аут. Домакините станаха по-предпазливи, но в края на полувремето се активизираха. Първо Варди стреля коварно, а след това удар на Фукс беше блокиран.

Сампаоли извърши двойна смяна на полувреемто. Той извади от игра Сарабия и виновника за гола Меркадо, а вместо тях пусна Стеван Йоветич и Мариано. В 53-ата минута Серхио Ескудеро отправи изненадващ изстрел, който срещна гредата, а при добавката Бен Йедер не успя да възстанови равенството. В ответната атака Марез центрира, Адил Рами изби право в краката на Олбрайтън и той прецизно насочи топката в долния десен ъгъл на вратата - 2:0.

Севиля все още се нуждаеше от един гол, за да прати мача в продължения. Испанците постепенно започнаха да притискат съперника и в един момент действията се водеха изцяло пред и в наказателното поле на Лестър. Точно тогава обаче Самир Насри предаде съотборниците си, като по изключително глупав начин си изкара втори жълт картон. Французинът се поддаде на провокация от страна на Джейми Варди и правилно беше изгонен от рефера Даниеле Орсато.

Сякаш всичко беше срещу гостите тази вечер, а поредното доказателство не закъсня. В 78-ата минута Витоло беше изведен зад защитата и отправи удар, който беше изчистен от голлинията. Орсато обаче видя нарушение на Каспер Шмайхел срещу крилото на Севиля и отсъди дузпа. Повторенията показаха, че Витоло откровено симулира, но реферът вече беше посочил бялата точка. Зад топката застана Стеван Нзонзи, който стреля право в ръцете на Шмайхел и датчанинът с лекота спаси.

След като пропуснаха дузпа и в първия мач, когато можеха да спечелят с разгромен резултат, севилци сякаш се пречупиха. До края два фрапанти пропуска на Варди съхраниха интригата, но в крайна сметка Лестър взе скалпа на шампиона в Лига Европа и вече чака жребия в петък.

ЛЕСТЪР - СЕВИЛЯ 2:0 (1:0)