Челси пребори десет “червени дяволи” и е на 1/2-финал за ФА Къп (видео+галерия)

Отборът на Челси е последният полуфиналист в турнира за ФА Къп. Тази вечер лондончани победиха с минималното 1:0 Манчестър Юнайтед в най-интересния мач от 1/4-финалната фаза на турнира. Домакините на “Стамфорд Бридж” бяха подпомогнати и от факта, че съперникът им игра с 10 човека от 35-ата минута, когато Андер Ерера получи втори жълт и червен картон. С човек повече “сините” успяха да извоюват победата с попадение на Нголо Канте в 51-ата минута, като пропуснаха и още няколко добри шанса да довършат съперника.

Срещата започна с шанс за гостите, като в 12-ата минута след хубава контраатака Хенрих Мхитарян напредна и стреля по земя, но покрай вратата.
Челси - Манчестър Юнайтед
Челси обаче бързо се окопити и до края на полувремето бе по-агресивният отбор в предни позиции. В 15-ата минута Еден Азар проби на скорост в наказателното поле и стреля опасно, като Давид Де Хеа успя да докосне топката и да й попречи да се озове във вратата. При последвалия корнер Гари Кейхил получи на чудесна позиция, пребори се с прекия си пазач и шутира отблизо, но отново Де Хеа показа блестящ рефлекс и спаси.В 30-ата минута нов хубав пробив на Азар завърши с неточен удар над вратата.

В 36-ата минута дойде най-спорното положение в мача. Андер Ерера препъна Еден Азар в средата на терена и получи втори жълт и червен картон, като остави отбора си в намален състав.
Домакините се възползваха от численото си предимство и натиснаха в края на полуремето, като Виктор Моузес имаше възможност да обстрелва вратата в 40-ата минута, но без особен успех.

Втората част започна повече от добре за лондончани. Още в 51-ата минута Нголо Канте се освободи пред наказателното поле и с прецизен удар по земя прати неспасяемо топката във вратата за 1:0.
Манчестър Юнайтед чакаше своите шансове на контраатака и най-добрият такъв дойде в 58-ата минута, когато Маркъс Рашфорд напредна, финтира защитник и отправи силен удар, но Тибо Куртоа успя да го блокира.
Челси обаче опитваше да реши всичко с втори гол и засили натиска. В 60-ата минута след хубава контра Неманя Матич центрира за Вилиан, който стреля от воле, но ударът му бе блокират от защитник. При последвалия корнер Диего Коща бе изпуснат да отправи удар с глава отблизо, но покрай вратата. Две миунти след това отново Вилиан стреля от дистанция над вратата, а десет минути по-късно бразилецът се освободи в пеналта и шутира опасно, но Де Хеа спаси.
В 82-ата минута се стигна до едно от малкото положения за гостите като Пол Погба бе намерен на границата на наказателното поле и той веднага пробва удар, който обаче мина до вратата. В добавеното време пък Сеск Фабрегас пропусна да реши всичко със силен шут от границата на пеналта, като отново Де Хеа се прояви с отлична намеса.

В крайна сметка Челси направи достатъчно, за да излезе краен победител в мача и вече чака жребия за следващата фаза на турнира, докато Ман Юнайтед ще съсредоточи усилията си в Премиър лийг и Лига Европа.