Лудогорец 2 обърна Царско село с гол на Жоао Пауло

Отборът на Лудогорец II обърна с 2:1 Царско село в мач от 20-ия кръг на Втора професионална лига. Под непрекъснатия снеговалеж в Разград момчетата на Ради Здравков постигнаха втора поредна победа под негово ръководство. Игор Пластун, Жоао Пауло, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан, Жуниор Кишада и Александър Василев слязоха от първия тим на шампионите, за да вземат участие в срещата.
Именно новото попълнение на "орлите" Жоао Пауло вкара първото попадение от дузпа в 68-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу Кишада. Централният защитник Мартин Димов от гостите пък бе изгонен за втори жълт картон, като столичани останаха с 10 души на терена.

Доскорошният голмайстор на Първа лига вече има по едно попадение за първия и втория тим на Лудогорец. Бразилецът изравни от бялата точка, след като гостите шокираха домакините с гол още в 3-ата минута. Тогава Светослав Диков засече центриране отдясно и вкара второто си попадение за Царско село от три мача тази пролет.

Лудогорец 2 имаше превъзходство през цялата среща, но пропуски на Пауло и Кишада попречиха на тима по-рано да изравни.

Пълният обрат стана факт в 75-ата минута. Тогава след образцова контраатака Жуниор Кишада изведе страхотно Славчо Шоколаров зад защитата "червено-белите", а последният с плътен удар вкара своя пети гол във Втора лига през този сезон. Той има едно попадение също в първа лига през тази кампания.

Вторият тим на шампионите след двете поредни победи вече има 24 точки, като заема 12-то място. Отборът на Ради Здравков има и мач по-малко със Созопол, като двата тима излизат в сряда на 15 март на "Лудогорец Арена".

Царско село остана девети след втората си загуба тази пролет с 27 точки.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЦАРСКО СЕЛО 2:1

0:1 Светослав Диков (3)
1:1 Жоао Паоло (68- дузпа)
2:1 Славчо Шоколаров (75)

Лудогорец II: Даниел Наумов, Александър Василев, Игор Пластун, Кристиян Григоров, Преслав И. Петров (к), Жоао Паоло, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан (46 - Светослав Ковачев), Славчо Шоколаров, Жуниор Кишада (90+2 - Томас Цвятков), Цветелин Чунчуков (63 - Антонио Георгиев)

Царско село: Филип Димитров, Георги Радев, Мартин Димов, Ивайло Марков, Галин Минко,в Божидар Кацаров, Красимир Илиев, Светослав Диков, Павел Петков, Георги Минчев (70 - Любомир Христов), Александър Якимов (к) (79 - Окечуко Обаси)

Жълти картони: Александър Василев, Густаво Кампаняро, Жуниор Кишада (Лудогорец); Георги Радев, Павел Петков, Мартин Димов (Царско Село).