Победният поход на Нафтата продължава (видео)

Отборът на Нефтохимик продължава с отличното си представяне след подновяването на родния шампионат. В последен двубой от 24-ия кръг на Първа професионална лига бургазлии стигнаха до много ценни три точки след минимално 1:0 при домакинството си на един от преките си конкуренти за оцеляване в елита - Верея. Единственото попадение на стадион "Лазур" падна в 72-ата минута и бе дело на Георги Вълчев, който прехвърли технично вратаря на старозагорци Пламен Колев след асистенция на Галин Иванов от тъч.

С този успех възраждането на Нафтата през пролетта продължава. Футболистите на старши треньора Христо Янев вече в пети пореден мач не познават вкуса на загубата, записаха четвърта победа в последните си седем шампионатни срещи и събраха в актива си 26 точки. Благодарение на тях бургазлии вече са 11-и, само на точка зад днешния си съперник Верея, който е десети, и на три зад деветия в класирането Берое.

Четвърт час след началото на двубоя на “Лазур” дойде и първата реална опасност пред една от двете врати. След като защитата на Верея не успя да изчисти добре една топка, тя попадна вляво във Владислав Романов, който я прати прострелно в наказателното поле на старозагорци. От 2-3 метра фронтално пред вратата обаче голмайсторът на Нафтата тази пролет - Галин Иванов, не успя да намери нейните очертания.

Още толкова пък бе нужен на футболистите на Александър Томаш, за да стигнат до сериозна възможност пред Янко Георгиев. След бърза контраатака по дясното крило Педро Еуженио нахлу в наказателното поле на “шейховете”, добре прибра топката пред погледа на Яни Пехливанов и я пусна към нахлуващия от дълбочина Валери Домовчийски. Ударът на юношата на Левски обаче бе блокиран от защитник в жълто.

След почивката отново играчите на Христо Янев бяха тези, които първи поставиха под напрежение противниковия страж. В 57-ата минута, след поредна добра намеса на Ранди Онуоха в защита, топката стигна до Иван Вълчанов. Юношата на Вихрен (Сандански) напредна, проправи си път към наказателното поле на Верея и на няколко метра пред неговите очертания стреля, но встрани от вратата на Пламен Колев.

В 65-ата минута дойде и най-интересното положение в срещата до този момент, когато вратарят на Нефтохимик Янко Георгиев допусна груба грешка в близост до границата на наказателното поле. Капитанът на Нафтата излезе, за да улови една топка, но не се намеси по най-добрия начин и я изпусна. Дебнещият в близост Домовчийски протегна крак, за да я прати във вратата му, но след отличната намеса на Яни Пехливанов тя се отби в неговия крак и за късмет на “шейховете” кацна на напречната греда.

Седем минути по-късно усилията и желанието на по-настойчивия отбор в тази среща - Нефтохимик, все пак бяха възнаградени. Защитата на Верея “заспа” и бе хваната неподготвена след бързо изпълнен тъч от страна на Галин Иванов, Георги Вълчев се озова зад гърба й, догони топката в наказателното поле на заралии и миг преди плонжиралия Пламен Колев да я избие, успя да я прати с техничен прехвърлящ удар във вратата му.

В оставащите минути до края гостите не успяха да намерят път към мрежата на Георгиев. Едва в 86-ата минута заралии стигнаха до някаква възможност за гол пред вратата на “шейховете”. Ударът с глава на Георги Андонов обаче бе твърде слаб и премина встрани от десния страничен стълб на бургаския страж. Секунди по-късно Педро Еуженио прибегна до отчаян ход, като стреля от далечна дистанция. Изстрелът му бе точен, но право в ръцете на капитана на домакините. В ответната атака колегата му Колев пък се намеси добре след удар с глава на резервата Живко Петков. В крайна сметка Нефтохимик не стигна до втори гол, но пък запази крехкия си аванс и триумфира край морето.