"Домашен" герой спечели голф предизвикателството Indian Open

Шив Шанкар Прасад Чаврасия успешно защити титлата си от Откритото първенство на Индия по голф, след като победи със седем удара Гейвин Грийн на трудното и противоречиво игрище в DLF Golf and Country Club.

Героят на домакинската публика завърши с отличния резултат от -10 (278), като едва седем състезатели завършиха под пара в турнира. Родната почва отново се оказа печеливша за Чаврасия, защото откакто спечели надпреварата миналата година не бе регистрирал нито едно класиране в топ 25 на турнирите от Европейския тур - най-доброто му постижение бе 27-мо място миналия май в PGA Championship в Англия.

През 2017-а до момента пък той можеше да се похвали само с 35-а позиция на World Super 6 Perth, но в Индия от самото начало бе сред фаворитите и не разочарова, като вече има в колекцията си четири трофея от Европейския тур - две в Индийския Мастърс и две в Откритото първенство на страната.

Игрището в DLF Golf and Country Club бе наистина огромно предизвикателство за състезателите с многобройните и големи скали, които правеха много трудно задържането на топката в игра.

Откритото първенство на Индия е част от Европейския и Азиатския тур за трети пореден път от 2015 година насам, а наградният фонд е близо шест пъти по-голям от 300-те хиляди долара, които бяха отредени за събитието преди три години.