Две дузпи вдъхновиха Наполи срещу Кротоне, Тонев не игра

Два наказателни удара помогнаха в голяма степен за класическата победа с 3:0 за Наполи срещу опашкаря Кротоне на "Сан Паоло" . Попаденията отбелязаха Лоренцо Инсиние (32'д, 70') и влезлият като резерва голмайстор на тима Дрис Мертенс. За гостите цял мач на резервната скамейка остана възстановилият се от травма български национал Александър Тонев.

Домакините от Неапол започнаха много агресивно срещата, като след първия четвърт час вече бяха изпуснали куп положения. Първата възможност за попадение се откри пред Хосе Кайехон след центриране на Паволети, но Алекс Кордас изби удара на крилото в корнер. Пет минути по-късно именно испанецът намери Инсиние в наказателното поле на Кротоне, но отново техният вратар парира изстрела. В 14-ата Паволети получи топката пред вратата на гостите, но след съприкосновение с Ферари топката попадна в Инсиние, чийто шут се спря в тялото на Мартела. Последваха минути на затишие за "небесносините", което доведе до първата опасност в полза на новаците. Тя дойде след контраатака, но изстрелът на Трота излезе в аут.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Инсиние навлезе в наказателното поле на Кротоне и премина безпроблемно през Марио Сампиризи, който в опита си да го спре, го повали непозволено. Съдията не се поколеба и посочи бялата точка, а италианският национал безкомпромисно прати топката в десния ъгъл на Кордас за 1:0. До края на полувремето Кайехон можеше да удвои резултата в полза на домакините, но след перфектен извеждащ пас на Инсиние, пазачът на Кротоне се намеси и изби удара на бившия играч на Реал Мадрид.

Втората част започна по-добре за новаците от Кротоне, но въпреки това първата по-сериозна опасност отново беше пред тяхната врата. Кулибали центрира по добър начин към Паволети, който с глава стреля в аут. Десет минути след това пристигналият от Дженоа нападател беше заменен от Дрис Мертенс, на когото му бяха нужни едва 180 секунди, за да се разпише от дузпа, свирена за нарушение срещу Хамшик. Това сякаш пречупи духа на гостуващите играчи, тъй като в 70-ата минута Инсиние с втория си гол за мача оформи крайното 3:0 след прекрасен извеждащ пас на Жоржиньо.

До края на мача домакините можеха да отбележат още едно попадение, след като в опит да изчисти топката Сампиризи я прати в тялото на Кайехон, а кълбото мина само на сантиметри от гредата. Последната възможност за гол в двубоя беше в 88-ата минута, когато Мертенс преодоля Кордас, но Мартела изби топката преди тя да е преминала голлинията.

С прибавените три точки към актива си, Наполи се изкачи на второто място с 60 пункта и мач повече от третия Рома, докато Кротоне е на предпоследното 19-о място с едва 14 точки от 28 кръга.