Сент Етиен се спаси в последната секунда

Отборът на Сент Етиен се спаси от загуба при домакинството си на Метц от 29-ия кръг на Лига 1 в последната минута на срещата. “Зелените” губеха с 1:2 до самия край, но капитанът Лоик Перен предотврати поражението за крайното 2:2. Преди това Исмаила Сар бе открил за отбора от Източна Франция, но Роберт Берич изравни в началото на втората част. Когато Сент Етиен наложи натиск в търсене на пълния обрат Метц изненада с ново попадение, дело на Симон Фалет. Така гостите се виждаха с трите точки от “Жофроа Гишар”, но Перен успя да спаси точката и надеждите за Европа на тима си.

Сент Етиен е седми с 41 точки - на шест, но и два мача повече от Лион, който е четвърти. Метц от своя страна е 16-и с 32 и все още близо до опасната зона.