Николай Костов разкрива стратегията на Левски за успех в дербито

Реферът от Барса - ПСЖ с главна роля и днес (видео)

Набралият популярност съдия Дениз Айтекън, който през седмицата предизвика много дебати с отсъжданията си по време на Барселона - Пари Сен Жермен, не остана незабелязан и днес по време на двубоя от Бундеслигата между Хамбургер ШФ и Борусия (Мьонхенгладбах). Той не призна два гола на домакините, които независимо от това успяха да се наложат с 2:1. В интерес на истината Айтекън се оказа прав и в двата случая, тъй като повторенията показаха, че е имало засада на играчи на Хамбургер.

Успехът е с голяма стойност за "Шпортферайн", тъй като по този начин отборът се отдалечи на цели 7 точки от изпадащите директно. Дармщат 98 и Инголщат 04 вече изглеждат обречени, докато под огромно напрежение са вече Вердер (Бремен) и Волфсбург, които са с равни точки с Хамбургер. Завършилият на 16-о място в края на сезона ще играе бараж за оставане с тим от Втора Бундеслига. Точно съставът от "Фолкспаркщадион" имаше това изпитание на два пъти в последните три сезона.

Иначе днес Борусия поведе с попадение на Андреас Кристенсен в 23-ата минута, но Филип Костич изравни в 36-ата. Боби Ууд донесе успеха десет минути преди края на двубоя.

Вратарят на домакините Рене Адлер е с основен принос за победата, защото през първото полувреме спаси на два пъти в ситуации, в които противников футболист излизаше сам срещу него.

Борусия остава девети, а триумф днес можеше да вкара тима в шестицата. Тимът от Гладбах продължава битка на три фронта, след като е на 1/8-финал в Лига Европа и на 1/2-финал за Купата на Германия.